W czwartek 16 listopada poznaliśmy ojca Hieronima Rybę

„Poznajmy ojca Hieronima Rybę” wydarzenie, które miało miejsce 16 listopada zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek  Kultury w Rzepienniku Strzyżewskimw ramach projektu Poznajmy Ojca Hieronima Rybę, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017. Edycja jesienna.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem  księdza biskupa Leszka Leszkiewicza.

Kolejnym punktem programu był wykład  historyka i pisarza Czesława Dutki, który przybliżył nam postać ojca Hieronima. Po odczycie i koncercie pieśni patriotycznych ksiądz biskup Leszek Leszkiewicz oraz wójt gminy Marek Karaś dokonali uroczystego odsłonięcia obrazu przedstawiającego portret ojca Hieronima namalowany przez  krakowską artystkę malarkę Annę Grzesik – Juszczak.

Wszystkim mieszkańcom i gościom  dziękujemy za udział w tym ważnym dla nas wydarzeniu.