Nowa strona internetowa

Strona Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim dostępna jest pod adresem:
www.gckrzepiennik.pl

Strona www.rzepiennik.info nie będzie dłużej aktualizowana. Archiwum strony będzie nadal dostępne.

Learn More

100 Lecie Odzyskania Niepodległości

W rocznicę obchodów 100 Lecia Odzyskania Niepodległości z inicjatywy Wójta gminy na cmentarzu wojskowym nr. 113 w Olszynach odbyła się uroczystość współorganizowana przez Szkołę Podstawową w Olszynach oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim z udziałem zaproszonych gości.

(więcej…)

Learn More

Biało – Czerwona

Dzień flagi to święto uroczyście obchodzone od 2004 roku,  zostało ustanowione,  by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że dokładnie 2 maja  1945 roku polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa  oraz na  budynku Reichstagu w Berlinie. 

W ostatnich latach właśnie 2 maja organizowane są różnego rodzaju akcje happeningi i manifestacje patriotyczne.

W naszej gminie GCK wspólnie ze Stowarzyszeniem Rzepiennik Jutra od kilku lat organizuje we współpracy ze stowarzyszeniami, przedszkolami oraz szkołami  happeningi ” Zabierz Flagę Do Domu”.

(więcej…)

Learn More

Zabierz flagę do domu

W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi zapraszamy wszystkich mieszkańców do kolejnej edycji happeningu – Zabierz flagę do domu!

W czwartek 26 kwietnia od 7.30 flagi rozdawane będą w Rzepienniku Strzyżewskim, a w piątek 27 kwietnia od 7.30 w Rzepienniku Suchym.

Learn More

IV Bieg na Brzankę

 Regulamin

Opis trasy

Zapisy internetowe – do 15 maja lub wyczerpania miejsc

Pliki do pobrania

Brzanka-Trasa-Biegu2_3DBrzanka-Trasa-Biegu2BrzankaBiegProfilTrasy

Learn More

O!Pla

Już po raz trzeci mamy przyjemność wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych O!Pla. W naszym Kinie za Rogiem w Olszynach starsi i młodsi widzowie mają okazję zobaczyć jakie nowe filmy animowane powstały w ostanim roku. Każdy z widzów dodatkowo jest jurorem i może oddać głos na wybrane przez siebie filmy. Spośród wszystkich ośrodków, które biorą udział w festiwalu wyłonieni zostaną laureciaci tegorocznego konkursu.

(więcej…)

Learn More
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 45 46 47 Dalej