Grupa powstała w 1963 roku z inicjatywy Eugeniusza Dudka (kierownik Wiejskiego Domu Kultury) i Tadeusza Patera (instruktor) i występowała pod nazwą „Rzepianie”. W latch 1990-2011 roku opiekę nad zespołem sprawowała Jadwiga Bryndal, pełniąca równocześnie funkcję jego instruktora. Od 2011 roku z Rzepiokami pracuje Anna Bugno. Zespół prezentuje barwy folklor Pogórza. Brał udział w wielu przeglądach i konkursach o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, występował także na Węgrzech.
Dziecięcy zespół folklorystyczny działający od 1994 roku. Prezentuje zabawy, tańce i przyśpiewki charakterystyczne dla Pogórza. Członkowie zespołu wielokrotnie występowali podczas festiwali, przeglądów i konkursów, zwyciężając i zdobywając nagrody. W 2005 roku Rzepiocki uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu.
Działa od 1963r. pierwszym kierownikiem kapeli był Eugeniusz Dudek. W 1995 roku opiekę nad zespołem objęła Jadwiga Bryndal. Trzon zespołu stanowią: skrzypce, klarnet i trąbka. Kapela towarzyszy zespołom Rzepioków (starszemu i młodszemu), a także występuje jako oddzielny zespół. Do największych sukcesów tego zespołu należą zwycięstwa w konkursach kapel w Jastrzębi (trzy lata z rzędu) oraz zwycięstwo w eliminacjach i udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu (obok zespołów z Armenii, Izraela, Ukrainy, Serbii i Korei Południowej). Niejednokrotnie nagradzano Rzepioków, między innymi w Łoniowej, Jastrzębi, Targowiskach, Rabce, Hyżnem, Łowiczu. Zespół prezentował Pogórzański folklor w programie pierwszym TVP, oraz na Węgrzech.
Turzanki
Żeńska grupa śpiewacza powstała w 2014 r. W skład zespołu wchodzi 7 osób, grupę prowadzi Anna Bugno. W swoim repertuarze prezentują zarówno pieśni folklorystyczne, jak również patriotyczne i okolicznościowe.
Dorosła, najbardziej utytułowana grupa kolędnicza z Rzepiennika Suchego. Jest wielokrotnym laureatem przeglądów regionalnych, małopolskich w Lipnicy Murowanej, ogólnopolskich w Bukowinie Tatrzańskiej (skąd przywieźli złotą, srebrną i brązową spinkę), a także międzynarodowych w Krakowie .
Dziecięca grupa nagradzana na przeglądach w Lipnicy Murowanej oraz na przeglądzie w Podegrodziu
na terenie Rzepiennika Suchego kolędują również „Herody” , „Z gwiazdą” , „Z turoniem”. Grupy te również brały udział w licznych przeglądach kolędniczych, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia.
Zespoły tańca dyskotekowego działające od 1979 roku. Wcześniej występowały pod nazwą Bałamuty. Ich członkami są dzieci ze szkoły podstawowej, średniej, czasem starszej. Występują na imprezach organizowanych na terenie gminy, a także często są zapraszani do sąsiednich gmin, gdzie występują na festynach.
Żywoplanowy zespół teatralny oraz zespół lalkowy założony przez Halinę Hołdę i prowadzony przez nią do 2012 r. Aktualnie prowadzony przez Annę Bajorek. Zespół przygotowuje trzy przedstawienia w roku. Wielokrotnie był nagradzany na Małopolskim Przeglądzie Teatrów Lalkowych ” O wielką nagrodę Zająca Poziomki” w Żabnie, uczestniczył również w Ogólnopolskim Festiwalu Lalkowym w Puławach. Laureat „Brązowej Maski” na regionalnym przeglądzie zespołów teatralnych w Tarnowie. Zespół pracuje w trzech grupach wiekowych. Co roku prezentuje swój program artystyczny swoim kolegom na terenie gminy podczas występów w szkołach, przedszkolach i świetlicach.
– stanowiły zalążek Rzepioków.
Żeńska grupa śpiewacza, założona w 2004 roku.
Chłopięca grupa śpiewacza założona 2008 roku.
Zespół powstał w 1960 roku. Założycielem zespołu była Helena Wrona, a instruktorem przez długie lata Tadeusz Pater z Szalowej. Prezentują folklor Pogórza. Występował wielokrotnie na terenie gminy i sąsiednich miejscowości, prezentował swoje umiejętności na Węgrzech. Opiekę nad zespołem sprawował Tomasz Burkot.
Kapela powstała w 1960 roku. Towarzyszyła zespołowi w trakcie koncertów. Instruktorem kapeli był Tomasz Burkot.
Powstał w 1995 roku. Jego dyrygentem był Piotr Burkot, skupiał około 40 członków. Akompaniował mu zespół muzyczny: organy, skrzypce, gitary, akordeon oraz instrumenty perkusyjne. Na swoim koncie ma wydanie płyty z polskimi kolędami i pastorałkami oraz udział w rozmaitych konkursach i przeglądach.
Zawiesił swoją działalność w 2016 r.
Prowadzony przez Tomasza Burkota. Liczył około 40 osób. W swoim repertuarze miał przede wszystkim pieśni religijne.
Pracował najczęściej w okresie letnim i jesiennym. W swoich programach poruszał aktualne problemy lokalnej społeczności.
Podstrona tworzona w ramach projektu „e-rzepiennik” programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Równać Szanse 2011.