ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

Dla wszystkich miłośników historii GOK w Rzepienniku Strzyżewskim przygotował ekspozycję poświęconą Liberatorowi z Olszyn.

Tylko do 14 listopada będzie można obejrzeć wystawę eksponowaną wcześniej (tj. w sierpniu i wrześniu) w olszyńskiej filii biblioteki publicznej, która powstała w 70. rocznicę upadku samolotu. „Znajdziemy tu zdjęcia rodzinne i osobiste pilotów, a także fotografie dotyczące okresu szkoleniowego w Anglii oraz uroczystości pogrzebowych na cmentarzu wojskowym w Krakowie z 1984r. Każdy zwiedzający prawdopodobnie najdłużej zatrzyma się przy szczątkach rozbitego samolotu i innych pamiątkach z okresu II wojny światowej, wśród których znajdują się szczątki Liberatora, nigdzie dotychczas nie pokazywane” – mówi Arkadiusz Bąk.

Wystawę obejrzeć można w siedzibie GOK w Rzepienniku Suchym w godzinach pracy biura oraz klubu „Zygzak”.

ZAPRASZAMY!