SKRZAT ponownie ze statuetką!

17 marca w Żabnie odbył się Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych „O Wielką Nagrodę Zająca Poziomki”. Była to już 31. odsłona Przeglądu, podczas którego zaprezentowano dziewięć przedstawień zrealizowanych w różnych konwencjach i technikach animacji, w oparciu o scenariusze autorskie i adaptację utworów literackich dla dzieci.

Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewski reprezentowały w tym roku dwie grupy teatralne: Skrzat- gr. młodsza i Skrzat- gr. starsza, obydwie z Olszyn. Młodsza grupa – dla której występ w Żabnie był debiutem – zaprezentowała spektakl pt. „Porachunki”. Starsza zaś wystawiła sztukę pt. „Wąż” zrealizowaną w technice teatru cieni.

Widowiska młodych lalkarzy oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Ewa Cypcarz Bogucka, Ilona Buchner i Kamil Dobrowolski.

Komisja po wnikliwej ocenie statuetkami Wielkiej Nagrody Zająca Poziomki obdarowała trzy zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Jedna z nich (jedyna w kategorii teatrów młodzieżowych)  powędrowała w ręce starszej grupy Skrzatów z Olszyn, którzy zostali pochwaleni za plastykę lalek, świetną grę aktorską, scenariusz oraz ciekawą technikę. Młodsza grupa także została doceniona przez Jury. W kategorii teatrów dziecięcych  otrzymali oni wyróżnienie. Obydwie grupy obdarowane zostały także słodyczami.