Zając Poziomka rozdał nagrody

W tegorocznej, 32. edycji Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki wzięły udział dwie grupy teatralne Skrzat (młodsza i starsza) z Olszyn. Pierwsza z nich zaprezentowała spektakl z wykorzystaniem kukieł pod tytułem: „Pinokio szuka szczęścia”, za co w kategorii teatrów dziecięcych w wieku od 7 do 12 lat otrzymała wyróżnienie. Natomiast starsza grupa zaczarowała żabieńską publiczność teatrem cieni. Przygotowany w tej technice spektakl o Szewczyku Dratewce został okrzyknięty przez jury najlepszym spektaklem w wykonaniu młodzieży. Tym samym starsza grupa wróciła do domu jako laureat I miejsca przeglądu dumnie dzierżąc w dłoni statuetkę Zająca Poziomki.

Dopingować kolegów z Olszyn pojechała 19-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim z klas od I do III.

Po przeglądzie na dzieci czekały dodatkowe atrakcje.