Wesele Stanisława Wyspiańskiego

W tym roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. To najbardziej znany utwór tego autora, który powstał na kanwie  autentycznych wydarzeń – wesela dramaturga i poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówkną chłopką z Bronowic.

Warto przypomnieć, że akcja Narodowego Czytania trwa od 2012 roku. Pierwszym utworem wspólnie czytanym  był „Pan Tadeusz ” Adama Mickiewicza. W późniejszych latach kolejno: dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, a w ubiegłym roku „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzepienniku Strzyżewskim wraz z wójtem Gminy Markiem Karasiem, Gminnym Ośrodkiem Kultury,mieszkańcami Rzepiennika Suchego i okolic, czynnie włączyli się  w to wydarzenie.