Dzień Dziecka

Prażące słońce nie odstraszyło najmłodszych i ich rodziców, którzy zebrali się w niedzielę 29.06.2016 r. na festynie w Rzepienniku Strzyżewskim. Dzieci obejrzały występy swoich rówieśników. Prezentowały się zespoły teatralne z Olszyn i Rzepiennika Strzyżewskiego oraz taneczne z Rzepiennika Suchego i Strzyżewskiego. Ponadto animatorzy i stażyści GOK przygotowali wiele atrakcji. Była więc familiada, zumba, bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy z chustą klanzy, dużo konkursów z nagrodami, zabawki plenerowe, dmuchańce, balony popcorn i wata cukrowa.

O bufet zadbały panie ze stowarzyszenia Adsum z Rzepiennika Biskupiego. Strażacy z Rzepiennika Strzyżewskiego trzykrotnie ustawiali kurtynę wodną, która cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem dzieci. W organizację festynu aktywnie włączyli się Policjanci z Ciężkowickiego Komisariatu. Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki – Zryw Wolnych Serc z Policjantami poprowadzili korowód dzieciaków z ogromnymi lalkami i transparentami promującymi zdrowy tryb życia jako alternatywę dla uzależnień. Transparenty i lalki zostały przygotowane przez dzieci pod opieką animatorów na scenie podczas festynu. Bajkowy konkurs z nagrodami przeprowadziły panie bibliotekarki, a w dyskotekowych rytmach dzieci miały okazję pobawić się do wieczora.
Za wspaniałą owocną współpracę wszystkim zaangażowanym Osobom. Organizacjom serdecznie dziękujemy.