Nabór wniosków LEADER

Zarząd Województwa Małopolskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju działającego na terenie gmin: Tuchów, Gromnik, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski i Szerzyny wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:
Małe projekty, Odnowa i rozwój wsi, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:
6 maja 2013 roku – 3 czerwca 2013 roku

bezpośrednio w siedzibie Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju,

ul. Chopina 10, 33-170 Tuchów,

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 16.00

W DZIAŁANIACH:

Małe projekty – dostępne środki 416 016,17 zł dla stowarzyszeń, organizacji, instytucji kultury na działania aktywizujące, rozwijające i podnoszące kwalifikacje mieszkańców obszaru,

Odnowa i rozwój wsi – dostępne środki 1 082 066,00 zł dla gmin, instytucji kultury, organizacji pożytku publicznego chcących poprawić jakość życia na obszarach wiejskich poprzez wsparcie inwestycyjne projektów związanych z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej,

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej – dostępne środki 402 080,50 zł dla rolników chcących stworzyć pozarolnicze źródło dochodu oraz stworzyć miejsce pracy poza rolnictwem w branżach: turystycznej, gastronomicznej, noclegowej, rzemieślniczej oraz rękodzielniczej,

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – dostępne środki 419 972,00 zł dla osób chcących otworzyć lub rozwijać działalność gospodarczą. Środki finansowe mogą być przeznaczone na zwiększenie możliwości zatrudnienia, wzrost konkurencyjności, innowacyjne pomysły czy poszerzenie zakresu działalności w branżach: turystycznej, gastronomicznej, rzemieślniczej oraz rękodzielniczej.

Wniosek o przyznanie pomocy należy złożyć na obowiązującym formularzu wraz z wymaganymi załącznikami.

Formularz wniosku dostępny jest na stronach internetowych: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.minrol.gov.pl, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego www.fundusze.malopolska.pl, Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju www.psr.tuchow.pl .

Kryteria wyboru udostępnione są na stronach: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego www.fundusze.malopolska.pl, Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju www.psr.tuchow.pl oraz do wglądu w siedzibie biura Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju w Tuchowie, ul. Chopina 10, 33-170 Tuchów.

Wniosek musi uzyskać co najmniej 60% punktów określonych w opisie kryteriów oceny merytorycznej, aby został wybrany przez Radę Stowarzyszenia.

Wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru projektów znajduje się w biurze Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju.

Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w Biurze Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju oraz pod numerem tel. 14 652 44 04, e mail: pogostoro@interia.pl.

Chcesz otworzyć działalność pozarolniczą?

Chcesz założyć firmę lub ją rozwinąć?

Chcesz zrobić coś kreatywnego

i ciekawego dla mieszkańców swojej gminy?

PRZYJDŹ DO NAS I SKONSULTUJ SWÓJ POMYSŁ!